mam problem z alkoholem 

Początki leczenia alkoholizmu
Kiedy tak właściwie zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – innymi słowy alkoholizmem, możesz poczuć, jakby to nie miało kresu. Jakkolwiek nie powinieneś sam cierpieć. Jest wiele dostępnych procedur terapii, które pomogą Ci w pokonaniu alkoholizmu, by powrócić do zdrowego oraz pełnego życia.

zamknięte leczenie alkoholizmu

Przeróżne elementy, takie jak:
•    historia medyczna,
•    system pomocy,
•    motywacja indywidualna

Są w stanie odegrać znaczącą rolę w sukcesie Twojego powrotu do dobrego samopoczucia. Leczenie alkoholizmu winno być pilnowane przez zespół fachowców lekarskich w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym kraju istnieją liczne ośrodki leczenia alkoholizmu oraz są obsługiwane przez znawców, jacy pomogą Tobie przejść przez każdy etap procesu powrotu do zdrowia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako systemie pomocy przez 24 godziny w tygodniu, jaki będzie z tobą fetować Twoje sukcesy oraz współdziałać z Tobą, gdy będziesz przechodził przez wszelkie wyzwania.

Pamiętaj, że pokonanie alkoholizmu jest długim procesem
Mniej niż jedna druga osób powraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku trzeźwości. Liczba ta zmniejsza się do mniej niż 15 procent, do osób jakie nawracają po pięciu latach trzeźwości. W dążeniu do najogromniejszej szansy na długotrwałą trzeźwość po zakończeniu leczenia szpitalnego czy też ambulatoryjnego, trzeba uczestniczyć w lokalnych grupach wsparcia i kontynuować doradztwo.

Kiedy tak właściwie jest najbardziej odpowiedni czas na terapię?
Przed rozpoczęciem kuracji postać musi w pierwszej kolejności rozpoznać własny stan oraz mieć ochotę opuścić alkohol. Czasem jednostka może uznać, że poradzi sobie z problemem z alkoholem na własną rękę. Innym razem członkowie rodziny lub też przyjaciele są w stanie rozpocząć interwencję alkoholową. Łączy się to z tym, że bliskie osoby wyrażają trwogi o zbytnie picie alkoholu przez daną osobę. Interwencja pomaga też rozpocząć debatę na temat osiągalnych opcji kuracji i pomocy.

Nie ma słusznego lub też złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeśli jednak nie pozostanie podjęte leczenie, alkoholizm może sprawiać dużo dodatkowych kłopotów, takich jak komplikacje zdrowotne, tarapaty finansowe, trudności z relacjami i zakłócenia zawodowe.