Italian Cuisine Krakow

Świetna kuchnia włoska
Masz ochotę dobrze zjeść? Spośród wielu możliwości, które oferuje kuchnia europejska na szczególną uwagę zasługuje włoska kuchnia. Z jakiego powodu? Otóż z tego powodu, że włoska kuchnia to różnorodność smaków, połączeń oraz spora dawka zdrowia.

Typowe włoskie smaki

Polakom włoska restauracja, kojarzy się głównie z makaronem i pizzą oraz ewentualnie z owocami morza. Podczas gdy włoskie dania to również takie pyszności jak dojrzałe sery czy oliwki.

Popularne włoskie jedzenie

Makarony to baza kuchni włoskiej. Włosi gotują makarony w dziesiątkach rodzajów. Praktycznie niełatwo wyobrazić sobie produkty których nie da się dodać do makaronu. jemy w restauracji Ryby, dodatki mięsne oraz przeróżne warzywa, powodują, że makarony nie mogą się znudzić.

Następną typową potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch lecz ze starożytnej Grecji. Znana jest jednakże jako włoska potrawa. Prawidłowo przyrządzona pizza włoska to cienkie ciasto i niezbyt duża ilość składników. Najpopularniejsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i serem. Świeża pizza to rozkosz podniebienia, ale również spora ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być szczupły.

Włoskie potrawy to coś więcej niż tylko pizza i pasta. To też lasagne, focaccia, piada oraz szeroki wybór deserów – takich jak granita czy panettone. Odwiedzając restaurację włoską nie można nie spróbować wina czy dojrzałych serów- ricotty, mascarpone lub pecorino.
Zobacz film