hydrolaty po co

Preparatynaturalne – korzyść hydrolatów

hydrolat do ciała

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są entuzjastycznie użytkowane, albowiem mało w nich sztucznych akcesoriów, konserwantów, pigmentów i szkodliwych substancji. Służą do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo przenikają w skórę oraz odpowiednio ją odżywiają.

hydrolat z lawendy

Czy należałoby wykorzystywać hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa bądź roślinna, a właściwie produkt uboczny, który powstał w wyniku wytwórczości olejków eterycznych. Te kosmetyki naturalne wolno używać jako toniku do twarzy bądź też dodawać go do produkcji domowych środków pielęgnacji. Nadają się szczególnie dla skóry wrażliwej, bo hydrolat działa o wiele delikatniej od samych olejków eterycznych. Idealnie łagodzi cerę po depilacji lub gojeniu. Można nim rozcieńczyć szampon, lub dołączyć do płukanki do włosów w celu nasilenia działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat wolno naznaczyć krem do twarzy używany na co dzień. Uprości to rozprowadzanie go na cerze oraz zapobiegnie zamykaniu porów. Używa się ich także do mieszania maseczek w proszku czy też rozcieńczania peelingów.

Jakie są zalety hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie odnawiające

Są one bardzo łagodne, można je stosować bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania. Hydrolaty wypada dobrać według ulubionego zapachu lub też właściwości rośliny, z jakiej powstały.

naturalny hydrolat borowinowy

Preparaty naturalne a otoczenie
Osoby używające kosmetyków naturalnych troszczą się nie wyłącznie o własną cerę, ale oraz o przyrodę. Tego typu towary do pielęgnacji nie są testowane na zwierzętach a ich produkcja nie zagraża środowisku.