Atrakcyjny i nowoczesny Kraków

Głównym z największych przeszkód w większości polskich miast jest infrastruktura drogowa. Polskie województwa są nie dostosowane do tak dużego natężenia korków, jaki pojawił się poprzez wzrost liczby pojazdów na krajowych szosach. Dlatego główną z najważniejszych kierunków rozwoju jakie powinno rozpocząć prawie każde województwo jest inwestycja w transport i infrastrukturę komunikacyjną. Jezdnie i komunikacja miejska to priorytet, jaki da przestrzeń na to by poprawić wygodę krakowian a także poprawi integralność gospodarki miasta.

Na tle innych miast, nowe projekty komunikacyjne w grodzie Kraka silnie się wyróżniają. Krakowianie w referendum opowiedzieli się za budową metra, jednak zanim metro powstanie, w rozwój komunikacji miejskiej i drogi trzeba zainwestować dużo środków . Spośród bardziej istotnych decyzji finansowych trzeba wymienić:
całkowicie elektryczną siatkę autobusów – jedyną w kraju,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec PKP wraz z miejscem handlowym.
Poza tym, w perspektywie rozwoju Kraków ma budowę przynajmniej kilka nowoczesnych dróg dojazdowych między już wybudowanymi drogami i remonty istniejących połączeń tramwajowych oraz dróg dojazdowych.
Mieszkańcy remontów nie lubią – problemy w komunikacji i dotarciu do pracy przeszkadzają na co dzień. Warto zaś pamiętać, że bez napraw jakość dróg nie może się poprawić i aby było lepiej, trzeba cierpliwości.Jacek Majchrowski działania
Przekazywanie środków w rozwój transportu to nie tylko następne linie komunikacji, jak również lepszej odporności nawierzchnia dróg, która będzie bardziej trwała i odporna. ( kolejnym z przykładów może być odporna na ścieranie nawierzchnia drogi na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka i na zewnętrznej drodze Wadowickiej). Oczywiście, miasto wymaga jeszcze wielu remontów i nowych pomysłów, aby jeździło się po mieście dobrze. Nie tylko autem, ale również komunikacją miejską. Mimo to da się zauważyć wyraźnie, że całość jest na świetnej drodze do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu naprawdę miło i z zadowoleniem.